THC 0,3% Oraz Uprawa Marihuany Medycznej Będzie w Polsce Legalna

W Polsce Będzie Legalna Uprawa Marihuany Medycznej Oraz Konopi Siewnych z THC Do 0,3% – Ustawa Przeszła Przez Sejm

uprawa medycznej marihuany, konopi siewnych 0,3% thc będzie legalna

Mimo wielu pejoratywnych skojarzeń już dawno udowodniono pozytywne właściwości konopi w walkach ze schorzeniami. Oczywiście, medyczną marihuanę można z łatwością znaleźć w polskich aptekach oraz legalnie ją kupić od końca 2017 roku. Niestety, nasz kraj na razie musi sprowadzać ją z zagranicy, stąd cena i brak potencjalnej refundacji. Na jak długo? Zobaczymy. W tej materii odpowiednia ustawa ma zmienić temat konopi nie do poznania. O co dokładnie chodzi? Czy ucierpią na tym branże związane z konopiami? Czytaj dalej!

Uprawa Medycznej Marihuany w Polsce

Jakiś czas temu Sejm uchwalił ustawę dotyczącą zmiany o przeciwdziałaniu narkomanii. Celem ustawy jest przede wszystkim pokazanie zielonego światła i jednoczesne wsparcie upraw konopi. W jaki sposób? Głównie poprzez zwiększenie dopuszczalnego limitu THC w konopiach włóknistych do 0,3% (wcześniej 0,2%) i zezwolenie na uprawę konopi w celach medycznych. Ustawa czeka jeszcze na zatwierdzenie przez Senat, jeśli jednak do tego dojdzie, to można śmiało powiedzieć, że na obywateli czekają gruntowne zmiany.

Dlaczego? Ponieważ wraz z kolejnym posiedzeniem Sejmu rośnie dopuszczalny poziom THC w konopiach włóknistych. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ dochodzi się do takiego momentu, w którym hodowla medycznej marihuany byłaby możliwa w Polsce – byłoby to coś, na co czekają przedsiębiorstwa oraz rolnicy. Jeśli jednak nie dojdzie do przegłosowania i takiego zezwolenia nie będzie, to nasz kraj nadal będzie uzależniony od zagranicznych dostaw.

Zmiany Dotyczące Upraw Konopi

Czy w końcu uprawa marihuany medycznej będzie legalna? Trudno na ten moment powiedzieć. Ustawa traktuje głównie o zniesieniu rejonizacji oraz centralizacji w składaniu wniosków o wydanie medycznej marihuany. Tym samym częściowo zniesione ma być wydawanie pozwoleń oraz zmniejszenie ilości przeprowadzanych kontroli, oraz liczby państwowych instytucji upoważnionych do uprawy medycznej marihuany THC 0,3%. Mówiąc krótko, tylko w ten sposób można opisać planowane korekty, które – według wielu głosów – w życie mogą wejść jeszcze lata bieżącego roku.

A co z uprawą medycznej marihuany na własny użytek? Na razie ustalono, że tematem upraw medycznej marihuany uprawianej w Polsce mają zajmować się tylko wykwalifikowane państwowe instytucje. Oczywiście, taka opcja wzbudza obawy u osób, które są ściśle związane z branżą konopną. Pojawiają się liczne głosy, a nawet zarzuty, że instytuty działające w Polsce nie mają żadnych kompetencji ani odpowiedniej wiedzy na temat upraw i dbania o konopie włókniste. Ciężko się z takim stwierdzeniem nie zgodzić. Na dodatek potwierdzono też, że państwowe instytuty nie będą miały możliwości zatrudnić do współpracy żadnych podmiotów zewnętrznych, więc współpraca firm związanych z branżą konopną odpada.

Temat hodowli medycznej marihuany na terenie Polski to nadal temat skomplikowany. Różnie się sądzi na ten temat i nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie czasu może minąć, zanim pierwsze kiełki konopi indyjskich pokażą się na polskich ziemiach. Pozostaje czekać. A wyczekiwać na dalsze informacje z pewnością muszą podmioty związane z działalnością konopną.

Uprawy Marihuany Medycznej – Wymagania i Obowiązki

Hodowla medycznej marihuany w naszym kraju sprawi, że nie będziemy musieli dalej sprowadzać konopi z zagranicy. Jest jeden plus. Teoretycznie (i tylko teoretycznie) pozwoli to podmiotom państwowym oraz aptekom na znaczne obniżenie ceny za medyczną marihuaną – a więc i cenę za leki na receptę, które przepisuje się pacjentom. Niższa cena za zielony surowiec to również potencjał w zakresie refundacji medycznej marihuany. Niestety, projekt ustawy zezwalającej na refundację marihuany medycznej odrzucono już na początku pierwszego czytania już w styczniu.

Istnieje jednak nadzieja dla samodzielnych podmiotów związanych z marihuaną. Dalsze informacje na temat ustawy dotyczącej medycznej konopi traktują o wprowadzeniu minimalnych wymagań, które powinny spełniać potencjalne podmioty chcące zajmować się hodowlą. O czym mowa?

Przyjrzyj się bliżej:

  • Wprowadzenie systemu RFID, który wykorzystuje fale radiowe do odczytu i jednoczesnego przesyłania danych zawartych na etykiecie każdej uprawianej rośliny. Ma to umożliwić identyfikację każdej pojedynczej rośliny znajdujących się w polu umożliwiającym odczytanie informacji.
  • Zabezpieczenie upraw przed osobami nieuprawnionymi do hodowli.
  • Należy zabezpieczyć uprawy przed potencjalną kradzieżą.
  • Stałe prowadzenie wykazów osób uprawnionych do wejścia na teren hodowli.
  • Stałe prowadzenie wykazów pojazdów uprawnionych do wjazdu na teren hodowli.

Nie Tylko Dla Ludzi

Projekt przewiduje też znaczne rozszerzenie celów w prowadzeniu upraw. Mowa tutaj o celach weterynaryjnych, energetycznych, żywieniowych dla zwierząt, pszczelarskich, a także jako środki do ochrony roślin i nawozy. Jak naprawdę będzie? Musimy czekać na rozwój wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © powiew.com - Nasza firma jest na rynku nasion konopi od X lat.