Jakie Mamy Rodzaje Nasion Marihuany?

nasiona konopi i ich rodzaje

Konopie indyjskie cieszą się ostatnimi czasy rosnącym zainteresowaniem. Nasiona tej rośliny na przestrzeni lat zostały poddane wielu modyfikacjom, które miały na celu ułatwić jej uprawę, jak i zwiększyć ilość plonów. Możemy wymienić trzy najczęściej spotykane rodzaje nasion konopi, czyli nasiona feminizowane, regularne i automatyczne.

Regularne Nasiona Marihuany

Mianem nasion regularnych określa się te, które występują naturalne w środowisku. Rośliny wyrastające z tego typu nasion mogą być płci żeńskiej czy męskiej, a więc uprawa jest bardzo zróżnicowana. Osobniki te krzyżują się pomiędzy sobą, przez co powstają coraz to nowsze odmiany i hybrydy. W tym wypadku nie mamy żadnego wpływu na płeć. Co ważne, tylko rośliny żeńskie wytwarzają kwiatostany, które po wysuszeniu mogą być zużytkowane. Regularne nasiona marihuany są coraz rzadziej wybierane przez hodowców. Sięgają po nie zwłaszcza osoby, którym zależy na roślinach, u których zostanie zachowana prawdziwa natura, jak i breederzy.

Zalety:

  • Krzyżowanie – tego rodzaju nasiona umożliwiają krzyżowanie roślin, przez co można otrzymać kolejne ich odmiany, jak i pozwala ono na produkcję własnych ziaren.

Wady:

  • Ograniczone plony – hodowca w tym wypadku nie ma kontroli nad płcią rośliny, co oczywiście wpływa na ilość plonów. Co ważne, męskie rośliny marihuany nie nadają się do użytku przez konsumenta. Może to oznaczać, że w przypadku połowy roślin męskich, będą one musiały zostać usunięte.

Feminizowane Nasiona Marihuany

Kolejnym rodzajem nasion marihuany są te feminizowane. Dokładnie są to te, z których wyrastają w 99% osobniki żeńskie. Otrzymuje się je poprzez specjalny proces (feminizację), czyli zapylania żeńskiej rośliny pyłkiem pozyskanym z innego żeńskiego osobnika. Rośliny konopi rozróżnia się, biorąc pod uwagę ich płeć oraz rodzaj zakwitania. W tym drugim wypadku wymienia się odmiany kwitnące automatyczne i kwitnące w odpowiedzi na długość dnia w ciągu doby, czyli czas oświetlania rośliny. Feminizowane nasiona marihuany są najpopularniejsze wśród hodowców. Jest to dobra propozycja dla osób, które chcą mieć pewność, iż wśród plonów znajdą się tylko i wyłącznie rośliny płci żeńskiej. W latach 90 nie były one dobrym rozwiązaniem, gdyż te nasiona miały duże trudności ze stabilnością. Aktualnie można po nie bez żadnych obaw sięgać, gdyż wyróżniają się wysoką jakością. Ponadto, pozwalają na uzyskanie doskonałych plonów o świetnych właściwościach i cudownym zapachu.

Zalety:

  • Gwarancją otrzymania żeńskich plonów – feminizowane nasiona zapewniają same żeńskie plony, a co za tym idzie są też gwarancją obfitych zbiorów i wynagrodzonych trudów pracy.

Wady:

  • Takie nasiona nie mogą być użyte do produkcji regularnych nasion, gdyż nie wyrosną z nich osobniki płci męskiej.

Auto Kwitnące Nasiona Marihuany

Szczepy nasion konopi ruderalis zostały odkryte w 1924 roku na Syberii przez rosyjskiego naukowca. Badania przeprowadzone w 2005 roku udowodniły, iż szczepy auto to genetycznie to samo co cross Indika/Sativa. Co ciekawe, większość roślin standardowych ma swój odpowiednik właśnie wśród odmian automatycznych. Nasiona marihuany z autofloweringiem mają wiele nazw: auto, automatic, autoflow czy autofem. Są to odmiany, które same kwitną niezależnie od czasu naświetlania. Rozpoczynają swoje kwitnienie po ok. 2-4 tygodniach swojego życia, bez znaczenia jest wtedy długość świecenia lampy czy też to, czy trwa aktualnie lato. Naukowcy i hodowcy w dalszym ciągu pracują nad ich ulepszeniem.

Zalety:

  • Szybkość – rośliny te bardzo szybko zakwitają, zazwyczaj są gotowe do zbioru po ok 2-2,5 miesiąca od wysiania.
  • Prostota uprawy – nie sprawiają one trudności w uprawie, zarówno tej indoor, jak i outdoor. Można je hodować wszędzie, także na balkonie, poddaszu, pomieszczeniu czy ogródku.
  • Niewielkie rozmiary – dają więcej możliwości uprawy.

Wady:

  • Plony – mały rozmiar wiąże się też z mniejszymi plonami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © powiew.com - Nasza firma jest na rynku nasion konopi od X lat.