Czy Bierne Palenie Marihuany Wyjdzie na Testach?

test narkotykowy a bierne palenie marihuany

Testy na obecność narkotyków są dosyć powszechne w Stanach Zjednoczonych. Mogą one zagrozić karierze danej osoby, która używa narkotyków. Najbardziej wrażliwi powinni być użytkownicy konopi. Okazuje się, że nawet ich koledzy mogą być zagrożeni. Jak to możliwie? Czy rzeczywiście bierne palenie marihuany wyjdzie na przeprowadzanych testach?

Wdychanie THC Poprzez Bierne Palenie – Czy to Jest Możliwe?

Niestety odpowiedź jest twierdząca. Można tę sytuację porównać do palenia papierosów. Gdy przebywamy obok osoby, która pali susz konopny, to możemy sami odczuwać tego skutki. Tak samo jest, jeśli ktoś w naszym towarzystwie pali tytoń. Po latach możemy odczuć podobne skutki do tej osoby. Przykładem jest, chociażby możliwość zachorowania na nowotwór.

Sporo osób zastanawia się, czy będąc w towarzystwie osoby palącej marihuanę, sami odczujemy psychoaktywne właściwości. Jak to wygląda w rzeczywistości? Raczej działanie nie będzie identyczne. Możemy przebywać w towarzystwie osób palących konopie. Narażamy się w ten sposób na palenie bierne, ale nie spowoduje to wykrycia przez narkotykowy test. Jak od wszystkich reguł także od tej istnieją pewne wyjątki.

W przypadku marihuany palenie bierne może wywołać niewielkie odczucia przy inhalacji początkowej. Okazuje się, że to jeszcze nie wszystko. Niekiedy można odczuć faktycznie pewne psychoaktywne właściwości, na przykład na skutek długiego wystawienia na bardzo długi kontakt z dymem.

Czy Obawy Przed Testem Narkotykowym Są Uzasadnione?

Naukowcy ustalili zgodnie, że musielibyśmy przebywać w pomieszczeniu zamkniętym o dosyć słabej wentylacji. Poza tym konieczne byłoby, aby wdychać stale bierny dym od mniej więcej szesnastu osób, zanim otrzymalibyśmy odpowiednio dużo THC, aby nie przejść narkotykowego testu. Po wydychaniu substancje uwalniane są w takich niewielkich ilościach, że są niezbędne spore ilości, aby wywołać efekt, który by mógł upośledzić funkcje poznawcze i motoryczne.

Jeśli się zdarzy tak, że padniemy ofiarą biernego palenia, to tak naprawdę jeszcze nie wszystko jest stracone. Można skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które pomogą usunąć THC z naszego organizmu.

Gdy nie opuściłeś jeszcze pokoju, to czym prędzej zrób to. Im mniej jest biernego palenia, tym po prostu lepiej. Jeśli nie możemy danego pomieszczenia opuścić, to zadbaj o właściwą wentylację.

Według innego badania, palacze umieszczeni w pomieszczeniu zamkniętym pełnym dymu, odczuli niewielkie psychoaktywne skutki i tym samym uzyskali wynik dodatni testu na obecność THC. Zaś osoby niepalące, które znajdowały się w pomieszczeniu odpowiednio wentylowanym, mogłyby pochwalić się zdecydowanie niższym poziomem zawartości składników indyjskiej konopi.

Pomocna w uzyskaniu negatywnego testu na obecność THC jest także woda. Spróbuj wypić możliwie najwięcej płynów. Jeśli chodzi o wodę, to możemy spokojnie wypić dwa, czy też trzy litry. Można także pomyśleć o napojach, które mają dużą zawartość elektrolitów.

Kolejnym sposobem jest zażywanie suplementów. Najlepsza wydaje się witamina B. Nie spowoduje ona wypłukania całkowitego THC z układu, ale na pewno zmniejszy jego ilość. Z dostępnością witaminy B nie ma żadnego problemu. Jest dostępna od ręki w każdej aptece. Najlepiej postawić na kompleks witamin z grupy B. Przed testem wystarczy wziąć między 50 a 100 mg. Na pewno uzyska się lepsze wyniki.

Jak widać na powyższym, wyniki badań nie do końca są precyzyjne. W praktyce jest najważniejsze to, aby zachować po prostu rozsądek. Jeśli wiesz, że pracujesz w firmie o tolerancji zerowej dla psychoaktywnych środków, to najlepiej odpuść spotkanie lub zrezygnuj z przebywania z palaczami marihuany. Poza tym nie musisz po prostu obok nich stać. Gdy tylko wyczujemy w dymie zapach dosyć charakterystyczny, to zrezygnujmy. Nic nie stanie się, jeśli weźmiemy głębszy wdech. Po prostu wyjedźmy z pomieszczenia i poczekajmy na znajomych.

Skutki Zdrowotne Palenia Biernego Marihuany

Nawet gdy prawdopodobieństwo oblania narkotykowego testu paleniem biernym jest niewielkie, to raczej powinniśmy je ograniczyć. Warto być świadomym także innych zdrowotnych skutków, zanim się zdecydujemy spędzać czas w pomieszczeniu z palaczami marihuany. Udowodniono także, że sam dym z konopi ma wpływ na serce, a także na naczynia krwionośne w identyczny sposób, jak palenie bierne tytoniu. Zawiera tak naprawdę w sobie chemiczne substancje, które powodują powstawanie nowotworów. Dla własnego bezpieczeństwa zachowajmy ostrożność.

Jak widać na powyższym obrazku, można uzyskać pozytywny wynik na teście na obecność THC w naszym organizmie jedynie poprzez bierne palenie. Są jednak sposoby, aby tego uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © powiew.com - Nasza firma jest na rynku nasion konopi od X lat.