Naloty Policji na Sklepy Konopne w Polsce

Zaczęły się Naloty Policji na Sklepy Konopne w Całej Polsce, Które Gównie Sprzedają Susz CBD

sklepy konopne są odwiedzane przez policję

W ostatnich dniach w całym kraju mają miejsce wzmożone kontrole sklepów konopnych sprzedających głównie susz CBD, które przeprowadzają funkcjonariusze policji, sanepidu oraz pracownicy celno – skarbowi. Od wczoraj w całej Polsce odbyło się wiele kontroli podczas, których służby nie tylko sprawdzały asortyment sklepu na obecność THC, ale również rekwirowały produkty konopne. Naloty nie ominęły nawet największych, krajowych przedsiębiorców, którzy podczas kontroli byli traktowani jak przestępcy. Jaka jest przyczyna tego typu działań? Czy funkcjonariusze mają prawo do podejmowania takich typu kroków? W jaki sposób można ochronić branżę konopną w przypadku podobnych sytuacji? Jeśli nie wiesz czym jest susz konopny CBD, to Zapraszamy do przeczytania artykułu: Co to Jest Susz Konopny CBD?, w którym dostaniesz wyczerpujące informacje na ten temat.

Działania Służb w Polskich Sklepach Konopnych z Suszem CBD

Wiadomo, że działania służb w sklepach konopnych trwają już od kilkunastu dni. W kontrolach bierze udział około 300 pracowników celno – skarbowych, sanepidu oraz policji. Jak wynika z relacji ostatnie naloty miały na celu wyłącznie rekwirowanie produktów konopnych, które nie posiadały oznaczeń akcyzowych, a znajdowały się na półkach sklepowych. Według polskiego prawa każdy wyrób konopny powinien mieć akcyzę, jednak wielu producentów nie umieszcza na opakowaniu tego typu oznaczeń, podobnie jak w przypadku innych ziołowych produktów. Wiele osób, które zajmują się produktami konopnymi lub są ich producentami przez długi czas udawało, że nie zdaje sobie sprawy z obowiązujących przepisów polskiego prawa i właśnie w ten sposób w branży konopnej rozwinęła się tzw. „szara strefa”. Co to oznacza? Że większość sprzedawców oraz osób obracających wyrobami z konopi zamiast przyjąć do wiadomości istnienie akcyzy oraz dokładać wszelkich starań do pomniejszania jej wartości wolała przemilczeć temat. Wyjaśnienie sprawy nie jest więc proste. Z oficjalnych doniesień jednego z największych polskich przedsiębiorców konopnych, którego w ostatnich dniach spotkała kontrola wynika, że z jego sklepu i magazynu zarekwirowano również wyroby takie jak czekolady, kremy czy susze CBD, które posiadały akcyzę. Nalot został zorganizowany przez pięć radiowozów służb, funkcjonariusze posiadali terenowe laboratoria do kontroli przy pomocy, których przeprowadzili badania produktów na miejscu. Na kontrolę są w tej chwili narażone wszystkie firmy w Polsce. Wiadomo, że celem akcji są wyroby, które mogą zawierać w składzie THC. Warto wspomnieć, że kontrolerzy nie traktują produktów zawierających ten związek jako narkotyk, lecz jako lek. Jeżeli więc w którymś z badanych podczas nalotów produktów zostanie wykryty ten związek, przedsiębiorca może zostać ukarany za nielegalną dystrybucję leków.

Czy Istnieją Inne Powody Wzmożonych Kontroli?

Obecnie wiadomo, że kolejną przyczyną nalotów służb jest prawo farmaceutyczne. Czego ono dotyczy? W Polsce kilka lat temu została wprowadzona ustawa legalizująca medyczne stosowanie marihuany. Właśnie wtedy substancja THC została wpisana do tabeli środków z grupy I-N. Leki znajdujące się w tej grupie podlegają skrupulatnej kontroli i mogą być wydawane tylko za okazaniem recepty. Z obowiązującego prawa wynika jednak, że każda zawartość THC w produkcie (również 0,1 %) powinna być sprzedawana tylko na receptę RPW. Warto więc wiedzieć, że dla przykładu jeśli kupujemy susz, który zawiera 0,2 % THC działamy nielegalnie, ponieważ wchodzimy w posiadanie leku, który może wydać wyłącznie farmaceuta. Kolejnym powodem może być również wyrok sądu, który w ciągu ostatnich miesięcy wydał oświadczenie o ograniczeniach w handlu produktami konopnymi. Wszystko dotyczy sprawy z 2020 roku, kiedy dotarły fakty, że każda zawartość THC w produkcie zalicza go do leków z grupy I-N. To właśnie na mocy tego wyroku następują kontrole oraz rewizje, które mają miejsce w ostatnich dniach. Właśnie z tego powodu cała polska branża konopna przeżywa obecnie duży kryzys, a część przedsiębiorców postanowiła nawet zawiesić swoją działalność. Ciekawostką jest to, że tak naprawdę niewiele wiadomo o prawomocności wyroku sądu. Warto dodać, że poseł, który wprowadził nowelizację ustawy konopnej wcześniej konsultował się z doradcami, którzy zapewniali go, że taka jak teraz sytuacja nie będzie miała miejsca. Wiadomo również, że na stanowisku GISu pracuje już inny naczelnik, co mogło być kolejną przyczyną zwiększonych kontroli służb. Informatorzy twierdzą, że nowy szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego chce podjąć walkę ze sprzedażą produktów konopnych, a co za tym idzie firmami, które zajmują się ich dystrybucją. Jako podstawowy cel podaje się oczyszczenie rynku z „szarej strefy” oraz przedsiębiorców praktykujących nielegalne działania. Najbliższe miesiące pokażą nam czy branża konopna poradzi sobie z tym problemem, na razie przyszłość polskich przedsiębiorców konopnych jest wciąż pod znakiem zapytania.

Nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie, gdyż nasza firma nigdy nie zajmowała się sprzedażą suszu CBD oraz innych produktów konopnych z THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

4 komentarze “Naloty Policji na Sklepy Konopne w Polsce”


Copyright © powiew.com - Nasza firma jest na rynku nasion konopi od X lat.